Pelnīt maksimālas peļņas: kāpēc obligāciju ienesīguma analīze ir jūsu labākais rīks

Valsts obligāciju atdevumi ir investorsiem paredzēta rokasgrāmata, piedāvājot ieskatu par atdeves un virzot finanšu lēmumus.

Šis ceļvedis noskaidro valsts obligāciju atdevumu būtību, izskaidrojot to nozīmi un to, kā tie veido ieguldījumu stratēģijas.

ADVERTISEMENT

Kas ir obligāciju atdeva?

Obligāciju atdeva būtībā ir tas, cik jūsu ieguldījums obligācijās jums atmaksā.

Tā apvieno procentu ieņēmumus un jebkādas izmaiņas obligācijas cenā, lai jums dotu pilnīgu priekšstatu par to, cik nopelnāt.

Šis skaitlis ir būtisks, lai salīdzinātu potenciālos ienākumus no dažādām obligācijām. Atdeva pielāgojas, mainoties obligāciju cenām, piedāvājot dinamisku ieguldījuma vērtības attēlu laikā.

ADVERTISEMENT

Obliģācijas

Domā par obligācijām kā par aizdevumu. Kad uzņēmums vai valdība vajag naudu, viņi izdod obligācijas. Tu vari nopirkt šīs obligācijas. 

Viņi maksās tev procentus par tavu izlietoto naudu. Tieši tā tu pelni naudu no obligācijām.

Atdevumi

Atdevums ir cik daudz naudas jūs nopelnāt no ieguldījuma. Vienkārši.

ADVERTISEMENT

Atdevējais ienākums

Atdevējais ienākums attiecas uz to, cik daudz jūs pelnāt no obligācijām. Tas ir tas procentu maksājums, ko jūs saņemat par savu ieguldījumu.

Citi pamata termini, ko jums vajadzētu zināt

  • Emisētājs: Tas ir tas, kam jūs aizdodat savu naudu, emitējot obligāciju. Tas var būt valdība vai uzņēmums.
  • Obligāciju īpašnieks: Tāds esat jūs, ja pērkat obligāciju. Jūs aizdodat viņiem savu naudu.
  • Nominalais vērtspapīru atmaksa/par vērtību: Summa, kuru aizņēmējs aizņemas no emisētāja un ko viņi piekrīt atdot jums, kad obligācija ir atmaksājama. Tas arī tiek saukts par pamatsummu.
  • Kupona likme: Tā ir procentu likme, ko jums sola par obligāciju. Tā tiek noteikta, kad obligācija tiek izlaista, un tiek izmaksāta līdz obligācijas termiņlīdzigu beigām.
  • Nobriešanas datums: Tas ir laiks, kad emisētājam jāatmaksā jums nomālā summa. Obligācijas var būt īstermiņa vai var turpināties gadu desmitiem.

Tā kā cenas ir saistītas ar obligāciju cenām un rentabilitāti?

Obligāciju cena un rentabilitāte dalās ar pretēju attiecību. Vienkārši sakot, ja obligācijas cena ir zemāka par tās nomatā vērtību, tā rentabilitāte pārsniedz procentu likmi.

Obligācija, kas pārāk augstu cenas, dod zemāku atdevi nekā procentu likme.

Cenas svārstību ietekme

Obligāciju atdeva kustas pretēji tās cenai. Cenas krišana palielina atdevu, bet cenu pieaugums to samazina.

Šis dinamisms uzsvērtā veidā norāda uz tiešo atkarību no atdevas aprēķinu attiecībā pret obligācijas pašreizējo cenu un tās kupona likmes.

Kāpēc obligāciju ienesīguma analīze ir svarīga un kāpēc tā ir jūsu labākais rīks

Obligāciju ienesīguma analīzes sapratne ir būtiska jebkuram investorskahlēnam vai finanšu entuziastam. 

Tā sniedz visaptverošu skatu uz tirgu, ekonomikas veselību un nākotnes gaidām, kalpojot kā neatņemams rīks finanšu lēmumu pieņemšanā

Šeit ir iemesli, kāpēc tas ir labākais jūsu līdzeklis orientēšanās investīciju ainavā:

1. Tirgus noskaņojuma rādītājs

Obligāciju rentabilitātes analīze ir tiešs ceļš uz tirgus noskaņojumu, sniedzot ieskatu investoru uzticībā.

Kad rentabilitāte kritās, tas norāda uz steigšanos uz drošību, liecinot par neērtībām par akciju tirgus nestabilitāti.

Šis pārmaiņas var norādīt uz plašākām ekonomiskām bažām vai pārejām, padarot obligāciju rentabilitāti par kritisku rādītāju, lai saprastu kopējo tirgus noskaņu.

2. Ekonomiskās veselības rādītājs

Atdevumi kalpo kā barometrs ekonomiskās veselības novērtēšanai. 

Pieaugoši atdevumi bieži vien nozīmē, ka ekonomika virzās uz augšu, kas veicina investorus izvēlēties riskantākus aktīvus, piemēram, akcijas. 

Savukārt, kritušie atdevumi var norādīt uz ekonomikas palēnināšanos, mudinot pāriešanu uz obligācijām. Trendu monitorēšana palīdz saprast ekonomisko ainavu.

3. Ienākumu inflācijas 
gaidījumi

Obligāciju 
ienesīgums atspoguļo inflācijas gaidījumus. Augstāki ienesīgumi var norādīt uz prognozētu inflāciju, ietekmējot investīciju stratēģijas un finanšu plānošanu.

Šis atziņa ir nenovērtējama, lai pielāgotu portfeļus sagaidāmās inflācijas tendencēm, nodrošinot, ka jūsu investīcijas atbilst nākotnes ekonomiskajai situācijai.

4. Prognozes par procentu likmēm

Bunda dzīvokļu attiecības sniedz norādes par nākotnes procentu likmju kustībām. Centrālās bankas var pielāgot likmes, reaģējot uz ekonomikas rādītājiem, tostarp bundu dzīvokļiem. 

Šo modeļu saprašana ļauj pieņemt informētākus lēmumus – gan par hipotēkām, gan iekrājumiem, ietekmējot jūsu finanšu stratēģiju.

5. Portfeļa diversifikācijas stratēģija

Beigu beigās obligāciju ienesības analīze palīdz portfeļa diversifikācijā. 

Saprotot ienesības kustību, Jūs varat labāk izsvarot riskus starp savām investīcijām, izvēloties starp obligācijām, akcijām un citiem aktīviem, pamatojoties uz pašreizējām un paredzamajām ienesību tendencēm. 

Šī stratēģiskā pieeja uzlabo portfeļa izturību pret tirgus svārstībām.

Kā aprēķināt obligāciju ienesīgumu

Obligācija ļauj jums aizdot naudu tās izdevējam. Jūs saņemat procentus laika gaitā, un, kad obligācija nokārtojas, saņemat to sākotnējo vērtību atpakaļ.

Obligāciju iegāde var būt dārgāka vai lētāka par tās sākotnējo cenu, ietekmējot jūsu peļņu.

Aprēķinot obligāciju ienesīgumu

Jums ir nepieciešams obligācijas gada procentu maksājums un tā pašreizējā cena. Ienesīgums galvenokārt ir cik daudz naudas jūs pelna no obligācijas. Izmantojiet šo ātro formulu:

  • Ienesīgums = (Gada procentu maksājums / Pašreizējā cena) * 100

Šī formula neatspoguļo visus detalizētus aspektus, piemēram, kā naudas vērtība mainās laika gaitā vai dažādas maksājumu grafiku shēmas. Taču tā dod jums ātru skaitli, ar kuru strādāt.

Obliģāciju vērtējumi

Obliģācijas tiek vērtētas no “AAA” (ļoti drošas) līdz “D” (ērti riskantas). Šī vērtējuma ietekmē obliģācijas cenu un tādējādi arī to pelni.

Obliģācijas peļņa kustas pretēji tās cenai. Ja iegādājaties lētāku obligāciju, varat nopelnīt vairāk, procentu skaitļa izteiksmē.

Piemērs

Pretendo, ka obligācija bija paredzēta 1000 dolāru vērtā ar 10% procentu likmi, bet to varat iegādāties par 800 dolāriem. Tas padara jūsu ienākumu apjoma likmi par:

  • Ienākumu apjoma likme = (100 dolāri / 800 dolāri) * 100 = 12,5%

Ja to pārdod par 1200 dolāriem, jūsu ienākumu apjoma likme samazinās līdz 8,33%. Nauda, ko katru gadu saņemat, nesamazinās, tikai mainās tā vērtība salīdzinājumā ar to, par ko esat samaksājis.

Tas ir ātrais veids, kā noskaidrot, cik daudz jūs pelnāt no obligācijām. Jāņem vērā, ka reālajā pasaulē ir vairāk mainīgo, bet tas jums dod sākumpunktu.

4 galvenie obligāciju peļņas veidi: pamatinformācija un kā tos aprēķināt

Ir ļoti svarīgi saprast obligāciju peļņas veidus, lai pilnībā izprastu jūsu ieguldījuma reālo pelnīšanas potenciālu. 

Ienirstiet tieši galvenajos veidos un uzziniet, kā tos aprēķināt, nebūdami iesaistīti sarežģītībā.

1. Pašreizējais ienesīgums

Pašreizējais ienesīgums jums pastāsta, cik jūs gadā pelnat no obligācijas procentu apmēra salīdzinājumā ar tās tirgus cenu. 

Aizmirstiet par sarežģītajiem terminiem; tas vienkārši ir obligācijas gada procentu maksājumu sadalījums ar tās pašreizējo tirgus cenu. 

Formula? Pašreizējais ienesīgums = (Gada Procentu Maksājumi / Pašreizējā Tirgus Cena) * 100. Šis procents mainās ar tirgus cenu.

2. Nominalā atdeve līdz jebkuram termiņam (YTM)

YTM ir galvenā rādītāja, lai saprastu kopējo ienākumu, ja turat obligāciju līdz tās nobeiguma termiņam. 

YTM aprēķina, nosakot atlaidi, kas padara visu nākotnē saņemto skaidras naudas plūsmu pašreizējās vērtības summu vienādu ar obligācijas cenu. 

YTM formulas: Bieži vien nedaudz sarežģītas, bet tās mērķis ir vienādot nākotnes skaidras naudas plūsmas pašreizējo tirgus cenu.

3. Nomaiņas iespējas ienesīgums (YTC)

Attiecībā uz atpircamajām obligācijām YTC ir būtisks. Tas tiek aprēķināts līdzīgi kā YTM, bet izmanto obligācijas nomaiņas datumu un cenu, nevis to atmaksas datumu.

Šis ienākums ir svarīgs, jo emitents var atmaksāt obligāciju agrāk, mainot jūsu ienākumu.

YTC aprēķins: Līdzīgs YTM, bet fokusējoties uz nomaiņas datumu, ņemot vērā emitenta iespēju agrāk nosaukt obligāciju.

4. Atdeve uz Sliktāko (Yield to Worst, YTW)

YTW ir zemākais sīkākais iegūstamais ienākums, apvienojot YTM un YTC, lai parādītu sliktākā scenārija gadījumu. Tā ir minimālā atdeve starp agrīniem iesaukumiem vai turēšanu līdz mēroga nobeigumam, ņemot vērā iespēju būt iestrēgtam ar zemāku atdevi.

YTW formula: Būtībā tas ir zemākais no YTC vai YTM, kāds jums ir mazāk izdevīgs, nodrošinot, ka jūs zināt vismaz to, ko jūs varat nopelnīt.

7 Svarīgākie obligāciju ienesīguma faktori: Kāpēc Tev būtu jāzina katrs

Šeit ir galvenie faktori, kas ietekmē obligāciju ienesīgumu:

1. Procentu likmes

Domājiet tā – kad lielais banka samazina procentu likmes, obligācijas maksā mazāk.

Kāpēc? Jo cilvēki meklē citus veidus, kur ieguldīt naudu, piemēram, valdības obligācijās, jo banka maksā mazu summu.

2. Kredītvērtējumi

Aģentūras kā Moody’s vai Fitch vērtē obligāciju izdevējus, lai parādītu, cik ticami viņi ir atmaksāt jums. 

Labs vērtējums? Augstākas obligāciju cenas. Ja vērtējums samazinās, samazinās arī cena. Investori izpēta vairāk par šiem vērtējumiem, pārbaudot izdevēja finanšu veselību, lai novērtētu risku. 

Riskantākām obligācijām jāmaksā jums vairāk, lai būtu tās vērts.

3. Inflācija

Inflācija ir obligāciju murgs. Tā apēd jūsu atdeves vērtību. Augsta inflācija? Jūsu obligāciju nākotnes nauda nes nopirks tikpat daudz kā šodien. Obligācijas un inflācija nesader labi.

4. Nobriešanas laiks

Obligācijas ar ilgāku derīguma termiņu vairāk kustas ar procentu likmju izmaiņām.

Procentu likmes paaugstinoties, ilgtermiņa obligāciju cenas kritīs vairāk nekā to īstermiņa radinieku. Tā notiek obligāciju ilgums deju.

5. Piedāvājums un pieprasījums

Vienkārši: ja vairāk cilvēku vēlas obligācijas, cenas paaugstinās, ienākumi samazinās. Mazāk pieprasījuma? Cenas kritīs, un ienākumi palielinās.

Šis ir obligāciju tirgus sviru princips.

6. Ekonomiskie apstākļi

Kad ekonomika zaudzis, investori flirtē ar akcijām vai citiem ieguldījumiem, atstājot obligācijas putekļos.

Tas liek obligāciju atdevumu pieaugt, jo obligācijas cenšas izskatīties pievilcīgākas.

7. Politiskie un Ģeopolitiskie Notikumi

Kari, politiskās nesaskaņas vai dabas katastrofas padara visu riskantāku, ieskaitot obligācijas. Augstāks risks nozīmē augstākas atdeves.

Investori vēlas kompensāciju par papildus sirds dedzināšanu. Obligācijas liekas vienkāršas – iegādāties, turēt, saņemt samaksu.

Taču ļaujiet savām acīm uzmanību uz atdevi, it īpaši ar tām nedaudz sarežģītajām atpircamajām obligācijām. Ziniet, kur iet iekšā.

Beigu domas

Sapratībā obligāciju ieņēmumi ir atslēga, lai veiktu ieguldījumu ainavas navigāciju, ļaujot stratēģisku pieeju pelņas optimizēšanai un risku pārvaldīšanai.

Šī zināšana ļauj ieguldītājiem pieņemt informētus lēmumus mainīgajā finanšu tirgū.

Lasīt citā valodā