Kāpēc ieguldīt eķitātes vērtspapīros? Finanšu ietekmes atklāšana

Aktīvo vērtspapīru tirdzniecība līdzsvaro augstus riskus ar iespējamām nozīmīgām atlīdzībām, pievilinot ieguldītājus šajā dinamiskajā finanšu tirgus segmentā. 

Šī diskusija, “Kāpēc Aktīvo vērtspapīru tirdzniecība? Finanšu ietekmes atklāšana,” vēlas analizēt tirdzniecības ar vērtspapīriem vilinošumu un ietekmi. 

ADVERTISEMENT

Mēs aplūkosim, kāpēc ieguldītāji izvēlas akciju tirgus un to finanšu rezultātus, apkopojot galvenos riskus un atalgojumu.

Kas ir akcijas?

Akcijas ir daļas no uzņēmuma īpašumtiesībām. Kad jūs pērkat akcijas, jūs iegādājaties daļu no uzņēmuma

Tas atšķiras no obligācijām, kur jūs aizdodat naudu uzņēmumam.

ADVERTISEMENT

Kāpēc ieguldīt akcijās?

Investori izvēlas akcijas, jo tās sniedz iespēju iegūt augstu atdevi. Jūsu ‘akciju ekspozīcija’ nosaka, cik lielu risku jūs uzņematies ar akcijām savā portfelī. 

Augsta akciju ekspozīcija nozīmē augstāku risku zaudēt naudu, ja akciju vērtības kritīs.

Ekvitātes izklaides un vecums

Jauni ieguldītāji bieži izvēlas akcijas tās izaugsmes potenciāla dēļ, pieņemot lielākus riskus par iespējami labākiem ienākumiem.

ADVERTISEMENT

Pensionēšanās tuvojoties, samazinot ekvitātes izklaidi, pāriet uz obligācijām var samazināt risku, nodrošinot jūsu ieguldījumus.

Kādi ir akciju ieguldīšanas riski?

Akciju ieguldīšana nes līdz ar sevi riskus. Šeit ir, uz ko jāpievērš uzmanību:

 • Tirgus nestabilitāte: Akciju tirgus ir pazīstams ar savām svārstībām. Šie svārstījumi var būtiski ietekmēt jūsu ieguldījumus. Ja esat ieguldījis visu savu naudu akcijās, jums ir lielāks zaudējumu risks, īpaši, ja tirgus krītienos.
 • Nestabilitāte: Tas ir svarīgs risks. Akciju tirgus ir nestabils, kas nozīmē, ka tas var strauji svārstīties starp augstiem un zemajiem. Tas padara to riskantu, īpaši, ja likstat visas olas vienā grozā.
 • Procentu likmes: Procentu likmju izmaiņas var ietekmēt akciju cenas. Augstākas procentu likmes nozīmē, ka uzņēmumiem jāmaksā vairāk par aizdevumiem, kas var novest pie to akciju cenu samazināšanās. No otras puses, zemākas procentu likmes var palielināt akciju cenas.
 • Likvīditātes problēmas: Dažreiz jūsu akciju pārdošana var nebūt tik vienkārša, kā domājat. Ja ir zema likvīditāte, jums var būt grūti pārdot akcijas bez zaudējumiem, īpaši, ja cenšaties ātri atņemt savu ieguldījumu labākām iespējām.

Kāpēc ieguldīt akcijās? Finanšu priekšrocības izskaidrotas

Akciju ieguldīšana atver durvis uz daudzām finanšu ieguvumu iespējām. Šeit ir, kāpēc:

 • Tiešie ienākumi: Nopērkot akcijas, Tu ceri nopelnīt naudu ar aktīvu biržas tirdzniecību. Tas nozīmē vērtīgu akciju izvēli, gudru investīciju portfeļa pārvaldību un darbības balstīšanu uz pamatīgu analīzi. Tas ir par gudriem lēmumiem un laikus veiktām darbībām.
 • Diversifikācija un izaugsme: Sadalot savas investīcijas dažādās akcijās, Tu samazini risku. Šī stratēģija ne tikai Tevi pasargā no tirgus nestabilitātes, bet arī novieto Tevi labvēlīgākā stāvoklī, lai gūtu augstākus ienākumus. Dažādi akciju aktīvi nozīmē vairāk iespēju nopelnīt naudu pat tad, ja tirgus ir neprognozējams.
 • Ātrais atdeve: Akcijas piedāvā unikālu priekšrocību – iespēju ātri nopelnīt. Ieguldījums uzņēmumā, kuru Tu uzticies, var ātri nodrošināt būtiskus ienākumus, efektīvi palielinot Tavus ienākumus.

Ekvitālo ieguldījumu priekšrocības

Ekvitatīvie investīcijas izceļas dažu iemeslu dēļ. Tie nav tikai vēl viens variants; tie ir ceļš uz ievērojamām finansiālām labumiem:

 • Augsts ieguvuma potenciāls: Veicot nelielu sākotnējo ieguldījumu, jūs varētu savienoties ar ievērojamu nākotnes bagātību, ja uzņēmumi, kuros jūs ieguldat, veicīsies.
 • Dividenda ienākums: Papildus vērtības augšupejai, daži akciju fondi izmaksā dividendes. Tas nozīmē, ka jūs nopelnat daļu no uzņēmuma peļņas, nodrošinot pastāvīgu ienākumu straumu.
 • Portfeļa diversifikācija: Jūs varat diversificēt pāri nozarēm un sektoros caur ekvitātiem, minimizējot risku. Rīku, piemēram, ieguldījumu fondi, biržas tirgus fondi un indeksu fondi, padara šo procesu vienkāršu un pieejamu.
 • Pieejamība: Ekvātu tirgus ir ļoti pieejams. Vai nu tiešu akciju iegāde, ieguldījumu fondi vai citi līdzekļi, iegulus uzņemties ir vienkārši, atverot finansiālo iespēju pasauli.

Īsumā, akcijas ir spēcīgs instruments bagātības veidošanai, piedāvājot tiešus ienākumus, diversifikācijas priekšrocības un potenciālu ātriem, ievērojamiem ieguvumiem.

Pieejamība un dažādas priekšrocības padara ekvitātus ieguldījumus par nozīmīgu komponenti pārdomu pilnvarota investora stratēģijā.

Aktīvi palielina vērtību

Kad jūs pērkiet akcijas, to vērtība var pieaugt, nozīmējot, ka tās var būt vērtīgākas nekā jūsu iegādes cena.

Šī vērtības pieaugums palielina jūsu ieguldījuma vērtību.

Dividendi Palielina Atdeves 

Uzņēmumi var izmaksāt dividendes akcionāriem no savām peļņas. Šie maksājumi, lai gan nav garantēti, var ievērojami noderēt jums. 

Jums ir izvēle pārinvestēt šīs dividendes vai izmantot tās kā ienākumu, pievienojot elastīgu priekšrocību akciju īpašumam.

Sapratne par prioritārajiem akciju veidiem

Ja Jums ir prioritārās akcijas, Jūs esat īpašā kategorijā. Jums ir prioritāte salīdzinājumā ar parastajiem akciju īpašniekiem attiecībā uz peļņu un aktīviem, bieži vien saņemot regulāras dividendes noteiktā likmē.

Taču Jūsu dividendes nepalielinās ar uzņēmuma peļņu, jo tās parasti ir fiksētas.

Darbs akcijās

Akciju piedāvājums darbā nozīmē saņemt daļu no uzņēmuma īpašumtiesībām, nekavējoties vai pēc kāda laika (apģērbšana).

Dažreiz tas notiek kā tieša īpašuma daļa, vai arī tas var būt iespēja iegādāties akcijas par izdevīgu cenu.

Šis var būt vērtīgs jūsu kompensācijas daļas veids, piedāvājot daļu no jūsu uzņēmuma veiksmes.

Kādas ir priekšrocības, ieguldot akcijās?

Izmantojot šo informāciju, tās atsedzam. Ieguldījums akcijās tātad nozīmē, ka meklējat augstākus ienākumus un esat gatavs uzņemties risku, kas tam pavada.

Šeit ir, ko jums vajadzētu zināt:

 • Īpašumtiesības un kontrole: Iegāde akcijās? Jūs tagad esat uzņēmuma līdīpašnieks. Jums pienākas daļa no peļņas un tiesības lemt par lieliem lēmumiem.
 • Augstākas atdeves, ātrāk: Akcijas var dot jums labākas atdeves ātrāk nekā drošie likmes, piemēram, banku termiņdepozīti. Veicot gudrus izvēles, ir iespējams iegūt daudz, it īpaši, kad tirgi atlabst pēc Covid-19.
 • Dividendi: Uzskatiet dividendus par papildu ienākumu jūsu ieguldījumu peļņai. Papildu nauda jūsu kabatā.
 • Ierobežota atbildība: Ja situācija pasliktinās, jūs zaudējat tikai to, kas ieguldījāt. Ne vairāk.
 • Viegli nopirkt un pārdot: Akcijas ir likvīdas. Jūs varat viegli ienākt un iziet no tām, pateicoties aktīvajām Indijas fondu biržām.
 • Cīņa pret inflāciju: Akcijas palīdz jūsu naudai augt ātrāk nekā inflācijai, palīdzot jums laika gaitā veidot bagātību. Tas ir pierādījis zelta lidojumu.
 • SEBI jums palīdz: Indijas vērtspapīru un biržu komisija (SEBI) nodrošina, ka jūsu investori tiesības tiek aizsargātas, novēršot ļaunos zēnus.
 • Pareizie un bonusa akcijas: Uzņēmumi var piedāvāt jums vairāk akciju par atlaidi (pareizās akcijas) vai bezmaksas akcijas (bonusa akcijas), lai saglabātu vai vairāk ieguldītu.
 • Sāciet mazāk: Lai sāktu, nav nepieciešama liela summa naudas. Pat neliels ieguldījums akcijās var ar laiku pieaugt.
 • Nodokļu ieguvumi: Akciju ieguldījumiem ir nodokļu ieguvumi. Varat iegūt līdz 1 lakh rupeju nodokļus brīvus saskaņā ar ilgtermiņa kapitāla ienākumu nodokļa noteikumiem un baudīt zemākus nodokļus salīdzinājumā ar citiem ieguldījumiem.
 • Viegla procedūra: Ienākoš akcijās ir vienkārša, jo brokeri un tiešsaistes platformas ir gatavas palīdzēt.
 • Aizdevuma nodrošinājums: Jūsu akciju ieguldījums jums var nodrošināt aizdevumus līdz pat 50% no tā vērtības.
 • Diversifikācija: Sadaliet savus riskus, sajaucot savus ieguldījumus. Akcijas var jūsu portfeli piepildīt ar augsta riska un augstu atdevi.

Kam paredzēta akciju ieguldījumu tirgus?

Akciju ieguldījumi nav viena izmēra risinājums. Savu naudu ieguldīt vienīgi akcijās? Slikta ideja.

Izvērtē savu vecumu, riska komfortu, gaidāmos ienākumus un to, cik ilgi plāno ieguldīt. Šie faktori nosaka tava akciju ieguldījumu daļu.

Ieguldot naudu dažādos aktīvu veidos, akcijās un akciju fondos, ir būtiski svarīgi, lai pārvaldītu riskus.

Klausies padomus tikai no uzticamiem finanšu konsultantiem!

Beigu vārds

Aktīvus un akciju fondus var būt peļņīgi, nodrošinot iespēju gūt stabilas atdeves. Atslēga? Investēt, pamatojoties uz datiem, nevis uz sajūtām.

Mērķis ir samazināt riskus, vienlaicīgi sasniedzot savus atdeves mērķus laika gaitā.

Lasīt citā valodā