Didžiausi pelnai: Kodėl obligacijų grąžos analizė yra jūsų geriausias įrankis

Palūkanų normos yra investuotojams nurodymas, suteikiantis įžvalgas apie grąžas ir nurodantis finansinius sprendimus.

Šis vadovas paaiškina palūkanų normų reikšmę ir tai, kaip jos formuoja investicines strategijas.

ADVERTISEMENT

Kas yra obligacijų grąža?

Obligacijų grąža esminės tai, kiek jums moka jūsų investicija obligacijose.

Ji apima palūkanų pajamas ir bet kokius pokyčius obligacijos kainoje, suteikdama jums visapusišką vaizdą apie tai, kiek uždirbate.

Šis skaičius yra svarbus, norint palyginti potencialias skirtingų obligacijų grąžas. Grąža keičiasi, kaip pokyčiai obligacijų kainose, siūlydama dinaminį investicijų vertės vaizdą laiko atžvilgiu.

ADVERTISEMENT

Įsipareigojimas

Įsivaizduokite įsipareigojimą kaip paskolą. Kai įmonė ar vyriausybė reikia pinigų, jie išleidžia įsipareigojimus. Jūs galite nusipirkti tuos įsipareigojimus.

Jie sumokės jums palūkanas už tai, kad naudojate savo pinigus. Taip uždirbate pinigus iš įsipareigojimų.

Grūdis

Grūdis yra kiek pinigų uždirbate iš investicijos. Paprasta.

ADVERTISEMENT

Palūkanų norma nuo obligacijų

Palūkanų norma nuo obligacijų yra konkretus kaip daug jūs uždirbate nuo obligacijų. Tai yra palūkanos, kurias gaunate už savo investiciją.

Kiti svarbūs terminai, kuriuos turėtumėte žinoti

  • Emitentas: Tai yra tas, kas skolina jums pinigus, išleisdamas obligaciją. Gali būti valstybė ar įmonė.
  • Obligacijų savininkas: Tai esate jūs, jei perkate obligaciją. Jūs skolinate jiems pinigus.
  • Nominacinė vertė/Par vertė: Suma, kurią išanalizavo emitentas ir kurią jie sutinka jums sumokėti atgal, kai baigiasi obligacija. Taip pat vadinama kapitalu.
  • Kupono norma: Tai yra palūkanų norma, kurią jums pažadama už obligacijas. Ji nustatoma išleidus obligaciją ir mokama iki jos galiojimo pabaigos.
  • Galiojimo data: Tai yra laikas, kai emitentui reikia sumokėti jums nominacinę vertę. Obligacijos gali būti trumpalaikės ar trukti dešimtmečius.

Taigi, kaip sąveikauja obligacijų kainos ir pelningumas?

Obligacijų kaina ir pelningumas dalijasi atvirkštine sąsaja. Paprastai tariant, jei obligacijos kaina nukrenta žemiau nominalios vertės, jos pelningumas viršija kuponkinį tarifą.

Priešingai, obligacija, kurią parduota už nominalią vertę, suteikia mažiau nei kuponkinis tarifas.

Kainų svyravimų įtaka

Obliacijų pajamingumas keičiasi priešingai nei jų kaina. Kainos mažėjimas didina pajamingumą, tuo tarpu kainos kilimas jį mažina.

Ši dinamika pabrėžia tiesioginę priklausomybę nuo pajamingumo skaičiavimo pagal obliacijos esamą kainą ir jos kupono normą.

Kodėl svarbu analizuoti obligacijų grąžų sprendimus ir kodėl tai yra geriausias jūsų įrankis

Obligacijų grąžų analizės supratimas yra gyvybiškai svarbus bet kuriam investuotojui ar finansų entuziastui.

Ji suteikia išsamią rinkos, ekonominės būklės ir ateities lūkesčių perspektyvą, būdama neišsemiamas įrankis finansinių sprendimų priėmimui.

Štai kodėl tai yra jūsų geriausias turtas, leidžiantis tinkamai orientuotis investicijų aplinkoje:

1. Rinkos nuotaikų rodiklis

Valiutų obligacijų pajamų analizė yra tiesioginis ryšys su rinkos nuotaikomis, suteikianti įžvalgas apie investuotojų pasitikėjimą. 

Kai pajamos mažėja, tai rodo greitį link saugumo, signalizuojantį nuojautą dėl akcijų rinkos nestabilumo. 

Šis poslinkis gali signalizuoti platesnius ekonominius rūpesčius ar pokyčius, todėl obligacijų pajamos yra svarbus rodiklis, suprantamas kaip bendroje rinkos nuotaikoje.

2. Ekonomikos Sveikatos Rodiklis

Grūdai tarnauja kaip ekonomikos sveikatos rodiklis. 

Kilstantys grūdų pelnai dažnai reiškia, kad ekonomika auga, skatinant investuotojus rinktis rizikingesnius turtus, pvz., akcijas. 

Priešingai, mažėjantys grūdų pelnai gali rodyti ekonomikos sulėtėjimą, skatinant apsisukti prie obligacijų. Šių tendencijų stebėjimas padeda jums suprasti ekonominę aplinką.

3. Infliacijos lūkesčiai

Įmokų grąžos atspindi infliacijos lūkesčius. Aukštesnės grąžos gali signalizuoti prognozuojamą infliaciją, kuri veikia investavimo strategijas ir finansinį planavimą.

Šis įžvalgumas yra neįkainojamas prisitaikant portfelius prie infliacijos tendencijų, užtikrinant, kad jūsų investicijos atitiktų būsimus ekonominius sąlygas.

4. Prognozės dėl Palūkanų Normų

Analizuojant obligacijų pajamas suteikia aiškių ženklų apie ateities palūkanų normų judėjimą. Centriniai bankai gali keisti normas atsižvelgdami į ekonominius rodiklius, įskaitant obligacijų pajamas.

Supratimas apie šiuos modelius leidžia priimti informuotesnius sprendimus, nuo hipotekų iki santaupų, įtakojant jūsų finansinę strategiją.

5. Portfelio įvairovės strategija

Galiausiai, obligacijų pajamų analizė padeda skirstyti portfelį.

Supratus pelningumo svyravimus, galite geriau balansuoti riziką tarp investicijų, renkantis tarp obligacijų, akcijų ir kitų aktyvų, remiantis esamomis ir numatomomis pajamų tendencijomis.

Šis strateginis požiūris sustiprina portfelio atsparumą rinkos svyravimams.

Kaip apskaičiuoti obligacijų pajamingumą

Obligacija leidžia jums paskolinti pinigų jos emitentui. Jūs gaunate palūkanas laike ir obligacijos pradinę vertę, kai ji subręsta. Pirkimas gali būti daugiau ar mažiau nei pradinė kaina, veikiantis jūsų pelną.

Apyvartinio pardavimo pelno skaičiavimas

Jums reikia žinoti obligacijos metinį palūkanų mokėjimą ir dabartinę kainą. Pelnas yra iš esmės tai, kiek pinigų gaunate iš obligacijos. Naudokite šią greitą formulę:

  • Pelningumas = (Metiniai palūkanų mokėjimai / Dabartinė kaina) * 100

Tai nenurodo visų detalių, tokias kaip pinigų vertės pokyčiai laike ar skirtingi mokėjimo grafikai. Tačiau tai suteikia jums greitą skaičių, su kuriuo galite dirbti.

Skolinimosi vertinimai

Skolos vertybinių popierių įvertinama nuo “AAA” (labai saugi) iki “D” (labai rizikinga). Šis įvertinimas daro įtaką vertybinių popierių kainai ir, taigi, jo grąžai. 

Vertybinių popierių grąža juda priešingai jo kainai. Jei perkate pigesnį vertybinių popierių, galite uždirbti daugiau, procentiškai.

Pavyzdys

Tarkime, obligacija turėjo būti 1000 dolerių su 10 proc. palūkanomis, bet jūs galite ją įsigyti už 800 dolerių. Tai padaro jūsų grąžą:

  • Grąža = (100 dolerių / 800 dolerių) * 100 = 12.5%

Jeigu parduodama už 1200 dolerių, jūsų grąža krenta iki 8.33%. Jūsų gaunamos pinigų sumos kiekvienais metais nepasikeičia, tiesiog kinta, kiek jie verti lyginant su tuo, ką sumokėjote.

Tai greitas būdas apskaičiuoti, kiek uždirbate iš obligacijų. Atminkite, kad tikrasis pasaulis turi daugiau kintamųjų, tačiau tai padės jums pradėti.

4 Pagrindiniai obligacijų pajamų tipai: Esminiai dalykai ir kaip juos apskaičiuoti

Suprasti obligacijų pajamas yra labai svarbu norint suprasti realų jūsų investicijų uždarbio potencialą.

Persikelsime tiesiai prie pagrindinių tipų ir kaip juos galite apskaičiuoti, neįsivėlę į sudėtingumą.

1. Esamas Pajamingumas

Esamas pajamingumas parodo, kiek jūs per metus uždirbate iš obligacijos palūkanų, palyginti su jos rinkos kaina.

Pamirškite madingus terminus; tai paprasčiausiai yra obligacijos metiniai palūkanų mokėjimai padalinti iš jos esamos rinkos kainos.

Formulė? Esamas Pajamingumas = (Metiniai Palūkanų Mokėjimai / Esama Rinkos Kaina) * 100. Šis procentas kinta su rinkos kaina.

2. Pelno iki pabaigos (YTM)

YTM yra jūsų pagrindinis rodiklis, leidžiantis suprasti visą grąžą, jei laikotės obligacijos iki jos pasibaigimo.

Skaičiuojant YTM, reikia rasti nuolaidos normą, kuri padaro visų ateities pinigų srautų dabartinę vertę lygią obligacijos kainai.

YTM formulė: Šiek tiek sudėtinga, bet ji lygina ateities pinigų srautų dabartinę vertę su dabartine rinkos kaina.

3. Grąžinimo skolintas mokestis (YTC)

Skambinamiesiems obligacijoms YTC yra svarbus. Jis apskaičiuojamas panašiai kaip ir YTM, tačiau naudojama skambinimo datos ir kainos, o ne jos galutinės galiojimo dienos.

Ši grąžinimo norma turi reikšmės, nes emitentas gali grąžinti obligaciją anksčiau, pakeisdamas jūsų grąžą.

YTC skaičiavimas: Atspindi YTM, bet su skambinimo data priekyje, atsižvelgiant į emitento galimybę paskambinti obligaciją anksčiau.

4. Grąžos blogiausiems atvejams (YTW)

YTW tai mažiausia grąža, kurią galite gauti, jungianti YTM ir YTC, rodoma blogiausiame scenarijuje. 

Tai yra minimali grąža tarp ankstyvo panaudojimo arba išlaikymo iki galo, įvertinant galimybę likti su mažesne grąža. 

YTW formulė: Esminis dalykas – tai mažesnioji iš YTC arba YTM, kuri nors jums mažiau naudinga, užtikrinant, kad žinotumėte mažiausią, ką galite uždirbti.

7 pagrindiniai paskolos palūkanų normos rodikliai: Kodėl turėtumėte žinoti kiekvieną

Štai pagrindiniai veiksniai, kurie veikia paskolos palūkanų normas:

1. Palūkanų normos

Pagalvokite taip: kai didelis bankas mažina normas, obligacijos moka mažiau. Kodėl? Todėl, kad žmonės ieško kitur, kur galėtų padėti savo pinigus, pvz., vyriausybės obligacijose, nes bankas jiems moka šikną.

2. Kredito įvertinimai

Agentūros tokių kaip Moody’s ar Fitch įvertina obligacijų išleidėjus, norėdamos parodyti, kaip tikėtina, kad jie jums grąžins pinigus.

Geresnis įvertinimas reiškia aukštesnes obligacijų kainas. Jeigu įvertinimas nukrinta, tai padarys ir kainą. Investuotojai eina į gilesnes analizes, pralenkdami šiuos įvertinimus ir tikrindami išleidėjo finansinę padėtį, kad nustatytų riziką.

Rizikingesnėms obligacijoms reikia jums sumokėti daugiau, kad būtų verta jų laiko.

3. Inflacija

Inflacija yra obligacijos košmaras. Ji nykdo jūsų grąžos vertę.

Aukšta inflacija? Jūsų obligacijų ateities pinigai nebus tiek vertingi kaip šiandien. Obligacijos ir inflacija nesiderina gerai.

4. Laikas iki brandos

Obliagacijos su ilgesne galiojimo laiku labiau svyruoja esant palūkanų normos pokyčiams.

Kai palūkanos kyla, ilgalaikės obliagacijų kainos krinta labiau nei trumpalaikės.

Tai yra obliagacijų trukmės šokis.

5. Pasiūla ir paklausa

Paprasta: jei daugiau žmonių nori obligacijų, kainos kyla, o pajamos mažėja. Mažiau paklausos? Kainos krenta, o pajamos didėja. 

Tai yra obligacijų rinkos kryžminė sėdmaišio.

6. Ekonomikos sąlygos

Kai ekonomika žydi, investuotojai patraukia į akcijas ar kitas investicijas, paliekant obligacijas dulkių šluote. 

Tai verčia obligacijų pajamingumą augti, nes obligacijos stengiasi labiau atrodyti patrauklios.

7. Politiniai ir Geopolitiniai Įvykiai

Karai, politinės sumaištys ar gamtos katastrofos padaro viską rizikingesnį, įskaitant obligacijas. Aukštesnė rizika reiškia aukštensnius pelnus. 

Investuotojai nori kompensacijos už papildomą nervų įtampą. Obligacijos atrodo tiesioginės – perkama, laikoma, gaunama išmoka. 

Tačiau stebėkite pelną, ypač su tais klastingais atpirkimais atidėliotinais obligacijais. Supraskite, į ką įsivate.

Galiausios mintys

Suvokti obligacijų pajamingumus yra raktas į investicijų aplinkos valdymą, leidžiantis taikyti strateginį požiūrį optimizuojant grąžas ir valdant riziką.

Šis žinojimas suteikia investuotojams galimybę priimti pagrįstus sprendimus nuolat kintančioje finansų rinkoje.

Skaityti kitomis kalbomis