Ateitis jau čia: kaip skaitmeninė bankininkystės evoliucija veikia jūsų finansus

Skaitmeninis bankininkystės sektorius nuo Charles Schwab pirmojo internetinio brokerio įkūrimo 1975 m. iki būtinumo šiandien tapo siūlantis paskolas, kreditines korteles bei daugiau galimybių, prieinamas bet kuriuo metu ir bet kur.

Tehnologijos tobulina skaitmeninę bankininkystę, palengvindamos jos prieinamumą ir prieinamumą. Pavyzdžiui, mobili bankininkystė padėjo vartotojams valdyti finansus pandemijos metu.

ADVERTISEMENT

Šis straipsnis nagrinėja skaitmeninės bankininkystės vystymąsi per 40 metų, pabrėžiant technologijos įtaką esamai padėčiai.

Skaitmeninis bankininkystės transformavimas: trumpa istorija

Skaitmeninis bankininkystės transformavimas yra susijęs su banko paslaugų perkėlimu į internetą, pasiūlymų tobulinimu, procesų automatizavimu, naudotojo patirčių gerinimu, išmaniosios analizės naudojimu, komandų bendradarbiavimo skatinimu ir rinkodaros strategijų tobulinimu. 

Ši permaina yra esminė bankams išlikti aktualius, nes technologiniai pokyčiai pertvarko šią sritį. 

ADVERTISEMENT

Į skaitmeninį pasisukimą buvo skubama dėl pastarųjų pasaulio įvykių, dauguma vadovavimo komandų sparčiau įgyvendino savo skaitmenines iniciatyvas.

Suprasti šią transformaciją reikia grįžti ir pažvelgti, kaip bankininkystė išsivystė nuo tradicinių metodų iki šiandieninio pirmenybę teikiančio skaitmeninio požiūrio.

Ankstyvas automatizavimas (nuo 1960 iki 1980 metų)

Šešiasdešimtųjų metais atsirado skaitmeninis bankininkystės sektorius, bankai pradėjo naudoti pagrindinės bangos kompiuterius užduotims, tokoms kaip čekių apdorojimas.

ADVERTISEMENT

Šioje eroje Bank of America pristatė bankomatų įdiegimą, leidžiantį išsiimti pinigus be kasininko.

1980-aisiais metais atsirado skambučių ryšio paslaugos, leidžiančios namuose prieiti prie banko sąskaitų, o Citibank pristačius pirmąją internetinę bankininkystės sistemą transakcijoms ir sąskaitų patikrinimui per modeminį ryšį.

Interneto bankininkystės įvedimas (nuo 1990-ųjų iki 2000-ųjų)

1990-ųjų ir 2000-ųjų metais, kai vis daugiau žmonių pradėjo naudotis internetu, bankai pradėjo teikti internetinę bankininkystę.

Tai leidžia vartotojams tikrinti balansus, atlikti pinigų pervedimus ir sumokėti sąskaitas iš namų. Tai buvo patogu, todėl greitai tapo populiariu.

Pavyzdžiui, 1994 metais Stanfordinis federalinis kredito sąjunga buvo pirmoji, kuri siūlė tai savo nariams, o 1996 metais „Wells Fargo“ tapo pirmuoju didžiuoju banku, teikiančiu tai klientams.

Mobilusis bankas (nuo 2000-ųjų iki dabar)

Turint išmaniuosius telefonus populiarėjant 2000-ųjų pradžioje, atsirado mobilusis bankas. Bankai pradėjo kurti programas sąskaitų valdymui judant.

2007 m. USAA pristačiusi pirmąją programą nustatė pradinį pagrindą.

Dabar mobilusis bankas yra neįkainojamas, suteikiantis paprastą prieigą prie banko paslaugų, pavyzdžiui, sąskaitų likučių tikrinimą ir čekius deponavimą.

Skaitmeninio bankininkystės evoliucija

Skaitmeninė bankininkystė pasikeitė dėl technologinių pažangų ir kintančių vartotojų lūkesčių. Tradiciniai bankai perėjo prie skaitmeninių platformų, kad atitiktų ar net pranoktų klientų poreikius.

Kodėl pereiti prie skaitmeninio bankininkystės?

Istoriniams banko reikalavimams reikėjo asmeninių vizitų dėl sandorių, investicijų ar pavedimų. Šis procesas buvo laiko gaišantis, ypač ilgose eilėse. Kitose srityse pradėjus naudotis skaitmeninėmis technologijomis, bankai suprato būtinybę persikelti į internetą.

Skaitmeninė bankininkystė siūlo pagerintą efektyvumą, augimą ir patogumą, pritraukdama daugiau klientų. 

Dabar dauguma bankų paslaugų yra prieinamos internete, leidžiant naudotojams tvarkyti savo sąskaitas neina į banką. Pagrindiniai skaitmeninio bankininkystės privalumai apima internetinius banko programėles, duomenų šifravimą, pokalbių robotus, KYC procesus ir optimizuotas interneto svetaines bei programas.

Skaitmeninės bankininkystės transformacijos būtinybė 2024 m.

2024 m. skaitmeninės bankininkystės transformacija yra svarbi dėl didelių technologijų pokyčių ir vartotojų lūkesčių.

Naudojant išmaniuosius įrenginius ir pagerintą interneto prieigą, žmonės dabar reikalauja sklandžių, efektyvių banko paslaugų, kurias teikia skaitmeninės sprendimai.

Bankų sektorius greitai priima šias technologijas, padarant sandorius ir paslaugas prieinamesnes vartotojams tiesiog ten, kur jie yra.

Skaitmeninės transformacijos finansų srityje sėkmė priklauso nuo kelių svarbių veiksnių:

 • Užsiregistravus pirma klientų užtikrina, kad paslaugos atitinka jų besivystančius poreikius.
 • Priimant nuolatinį augimą, norint išlikti konkurencingame rinkoje.
 • Procedūrų supaprastinimas siekiant pagerinti efektyvumą ir naudotojų patenkinimą.
 • Šiuolaikinės infrastruktūros atnaujinimas, kad būtų palaikomos naujos technologijos.
 • Priimant lanksčius veiklos modelius, kad būtų galima greitai reaguoti į rinkos pokyčius.
 • Veiksmingai naudojant duomenis sprendimams priimti ir asmenizuoti paslaugas.

Klientų sėkmės optimizavimas

Bankai pereina prie skaitmeninės erdvės, siekdami pagerinti vartotojų patirtį, teikti pritaikytas paslaugas ir užtikrinti privatumą bei saugumą.

Klientų orientacija yra pagrindinis veiksnys ryškiame konkurenciniame rinkoje išsiskiriant.

Tai reiškia banko paslaugų skaitmenizavimą, kliento sąveikos tobulinimą ir įsitraukimą skatinantį didinti verslo sėkmę.

Apimant nuolatinį tobulėjimą

Adoptuodami agilias metodus inovacijoms, bankai užtikrina, kad galės greitai reaguoti į rinkos pokyčius, integruoti naujus sprendimus ir tobulinti produktus. 

Tai leidžia efektyviai teikti paslaugas, nuolat inovuoti ir greičiau įeiti į rinką.

Operacijų optimizavimas

Skaitmeninė bankininkystė padarė operacijas efektyvesnes, taupydama laiką ir išteklius, tuo pačiu gerindama veiklą. 

Dėl suteikiamos patogumo tai traukia daugiau klientų.

Infrastruktūros modernizavimas

Infrastruktūros atnaujinimas yra būtinas siekiant paremti skaitmeninį transformaciją ir palengvinti efektyvų informacijos mainų.

Greitas Transformavimas

Pasaulis greitai skaitmenizuojasi, naudojant mikroservisus, API ir DevOps, kurie pagreitina diegimą ir pristatymą.

Įvairios veiklos modeliai

Bankams reikia siūlyti unikalų skaitmeninį patyrimą kartu su asmeniniu aptarnavimu. 

Tai apima skirtingų skaitmeninės transformacijos strategijų priėmimą skirtingais organizacijos lygmenimis, nuo valdymo iki tiesioginio klientų įsitraukimo, reikalaujančio kruopštumo pasirinkimo ir kompetencijos.

Išnaudojant duomenis

Bankai turėtų naudoti duomenis siekiant pagerinti veiksmingumą ir pelningumą, įdiegdami IT strategijas, kad suprastų klientų pageidavimus.

Tai padeda gerinti paslaugas, vartotojų patirtį ir klientų santykius.

Skaitmeninio bankininkystės privalumai

Skaitmeninė bankininkystė siūlo įvairių privalumų, pagerindama įmonių ir asmenų finansų valdymą. Štai svarbiausi pranašumai:

 1. Saugumas: Skaitmeninė bankininkystė teikia tvirtus saugos priemones duomenų tvarkymui, apsaugodama jautrią informaciją nuo neleistino prieigos.
 2. Greitesnės paslaugos: Operacijos ir banko veikla vyksta greičiau, sumažinant laukimo laikus ir didinant efektyvumą.
 3. Rizikos valdymas: Dėka pažangių priemonių ir technologijų, bankai gali geriau analizuoti ir valdyti riziką.
 4. Prognozuojama analizė: Dirbtinis intelektas (AI) padeda numatyti finansinius tendencijas ir klientų poreikius, leidžiant priimti proaktyvius sprendimus.
 5. Prisitaikymas pagal individualius poreikius: Klientai gauna pritaikytas bankininkystės paslaugas, gerinant patenkinimą ir įsitraukimą.
 6. Užduoties automatizavimas: Įprastos bankininkystės užduotys yra automatizuotos, optimizuodamos procesus ir atpalaiduojant išteklius kompleksiniams klausimams spręsti.

Perėjimas prie skaitmeninės bankininkystės žymi transformacinį laikotarpį šioje srityje, žadantis pertvarkyti tradicines bankininkystės praktikas inovacijomis ir strateginiu įgyvendinimu.

Naudos suinteresuotiems asmenims

Skaitmeninis bankininkystės siūlo svarbius pranašumus įvairiose srityse:

Klientai

Gaukite patogumą, akimirksniu gaukite įžvalgas ir pritaikytas patirtis.

Jie gali valdyti savo pinigus bet kuriuo metu, naudotis sudėtingomis finansinėmis priemonėmis ir patirti sklandžius sandorius.

Bankai

Nauda, priimant veiklą efektyvesnė, mažinant išlaidas ir išliekant rinkoje nusistovėjus.

Skaitmeninis naudojimas leidžia jiems išbandyti naujas pajamų šaltinius per papildomas paslaugas ir bendradarbiavimą.

Ekonika 

Stebimas augimas, nes skatinant skaitmeninį bankininkystę inovacijos plečiasi, plėtojamas finansinis prieinamumas ir didinama efektyvumas, teigiamai veikiant tiek žmones, tiek įmones.

Skaitmeninė bankininkystės transformacijos pavyzdžiai

Domitės, kaip skaitmeninis vystymasis bankininkystėje pakeitė pinigų valdymą?

Pereinama nuo tradicinės iki skaitmeninės bankininkystės įvedė nepaprastą patogumą, greitį ir saugumą.

Ištirkime pagrindinius skaitmeninės bankininkystės vystymusi, kurie suteikia naudą naudotojams visame pasaulyje.

Mobiliosios bankininkystės programėlės

Dažnai naudojamos mobiliosios bankininkystės programėlės, tokioms kaip ICICI, SBI ar Indian Bank, veikia kaip kompaktiški bankai. 

Jos siūlo daugybę funkcijų: balansų patikrinimą, lėšų pervedimus, sąskaitų apmokėjimus ir finansų valdymą, prieinamą bet kada ir bet kur.

Skaitmeniniai piniginiai

Skaitmeniniai piniginiai, įskaitant „Apple Pay“, „Google Pay“ ir „Samsung Pay“, leidžia atlikti mokėjimus be fizinės piniginės. Jie saugiai laiko kortelės duomenis jūsų telefone, leidžianti nedidelės sumos pavedimus naudojantis NFC technologija, jungiant patogumą su saugumu.

Tik internetu veikiantys bankai

Virtualūs arba neo bankai, toki patys kaip „Chime“, „Revolut“ ir „N26“, neturintys fizinių padalinių, teikia skaitmeninius bankininkystės paslaugas.

Jie paprastai siūlo geresnes palūkanų normas, mažesnes mokesčių sumas ir sklandžią internetinę patirtį, patrauklią skaitmeniškai įgudusiems klientams.

Vienas kitam (P2P) mokėjimai

Platformos, panašios į PayPal, Paytm ir GooglePay, supaprastina pinigų siuntimą ir gavimą

Jie leidžia atlikti momentinius pinigų persiuntimus naudojant tik el. paštą ar telefono numerį, idealią pasidalinti sąskaitomis ar išlaidomis.

Atvira bankininkystė

Atvira bankininkystė skatina pramonės konkurenciją ir inovacijas, leidžiant saugiai dalintis finansiniais duomenimis su įgaliotais trečiosiomis šalimis. 

Tokios paslaugos kaip Plaid ir Yodlee leidžia kurti finansinius valdymo įrankius ir skolinimosi sprendimus, suteikiant vartotojams kontrolę jų finansinėms paslaugoms.

Robo-Patarėjai

Skaitmeninės platformos, tokios kaip Betterment ir Wealthfront, siūlo automatizuotą investicijų patarimus ir portfelio valdymą.

Naudodamos algoritmus, jos teikia individualizuotus investavimo patarimus mažesnėmis nei tradiciniai patarėjai mokesčių, padarydamos investavimą prieinamesnį daugeliui.

Kas Yra Skaitmeninės Bankininkystės Transformacijos Esmė?

Skaitmeninės bankininkystės transformacija yra apie skaitmeninės technologijos naudojimą, kad bankininkystė būtų jums patogesnė.

Viskas, ką darote su savo banku, tampa paprasčiau ir prieinama jums smartfonu, todėl galite bankuoti bet kuriuo metu ir bet kur.

Šis pokytis įvyksta todėl, kad žmonės nori, kad bankininkystė būtų tokia pat paprasta kaip visoms kitoms jų telefono veikloms.

Štai, kas svarbu skaitmeninėje bankininkystės transformacijoje:

 • Mobilus Pirmenybė: Bankai kuria programėles, kuriose galite daryti viską, pradedant balanso tikrinimu ir baigiant pinigų siuntimu draugams, viską darant su savo telefona. Šis požiūris labai svarbus, siekiant pritaikyti bankininkystę jūsų gyvenimo būdui.
 • Asmeninis Pritaikymas: Bankai naudoja technologijas, kad sužinotų, kas jums patinka ir ko jums reikia. Tai reiškia, kad jie gali pasiūlyti jums produktus ir paslaugas, kurie iš tikrųjų jums tinka, pavyzdžiui, pasiūlydami taupymo sąskaitą, jei taupote tam tikram tikslui.
 • Skaitmeniniai Mokėjimai: Dėl pavyzdžiui, galimybės pragrįsti telefoną, skaitmeninė bankininkystė daro patogų ir saugų pirkinių perkėlimą be grynųjų pinigų ar kortelių.
 • Automatizavimas ir Dirbtinis Intelektas: Galvokite apie charboto, kuris iškart atsako į jūsų klausimus, ar technologiją, kuri padeda tvarkyti jūsų pinigus be didesnių pastangų iš jūsų pusės. Ši technologija padaro bankininkystę greitesnę ir netgi gali sutaupyti jums pinigų.
 • Atvira Bankininkystė: Tai apie bankų bendradarbiavimą su kitomis įmonėmis, kad galėtų pasiūlyti jums daugiau paslaugų. Tai galėtų reikšti galimybę matyti visas savo finansus vienoje vietoje, net jei naudojate skirtingus bankus.
 • Cibersauga: Kadangi bankininkystė perkeliama į internetą, jūsų pinigų ir asmeninės informacijos saugumas tampa svarbesnis nei bet kada. Bankai nuolat dirba, kad užnugarytų hakery, ir užtikrintų jūsų sąskaitos saugumą.

Paprastais žodžiais tariant, skaitmeninė bankininkystė viską dėl bankininkystės daro lengvesnį, asmeniškesnį ir saugesnį, todėl galite sutelkti dėmesį į tai, kas jums svarbiausia.

Skaitmeninio transformacijos ateitis bankininkystėje

Skaitmeninė bankininkystė sparčiai plėtojasi, susipynusi su kriptovaliutų piniginėmis, kurios kuria naują finansų erą.

Šis poslinkis žada bankininkystės patirtį žymėtą patogumu, padidinta saugumu ir asmeniškumu.

Leiskime įkristi į pagrindinius pokyčius formuojančius šią ateitį.

Dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis bankininkystėje

Tikėtis 24/7 prieigos prie virtualių bankininkystės asistentų, dėka dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi.

Šios technologijos palaikys pokalbių robotus, kurie siūlys nedelsiantę pagalbą ir individualizuotus finansinius patarimus pagal jūsų duomenis, revoliucionuodami jūsų sąveiką su banku.

Saugumo inovacijos

Kai skaitmeninis bankų sektorius apima kriptovaliutas, numatoma, kad pažangios saugumo technologijos, tokios kaip biometrinė autentifikacija, taps įprastosios.

Blokų grandinė taip pat atliks svarbų vaidmenį, teikdama saugius, nekeičiamus sandorių įrašus, ženkliai mažinančius sukčiavimo riziką.

Atvira Bankininkystės Evoliucija

Atvira bankininkystės populiarėjimas skatina bendradarbiavimą tarp bankų ir finansų technologijų įmonių, leidžiant jums lengvai valdyti tradicinius ir kriptovaliutų finansus kartu.

Ši sąveika žada jums holistinį jūsų finansų vaizdą, supaprastindama valdymą ir sandorius.

Asmens banko patirtis

Bendra bankininkystės era artėja į pabaigą. Ateities paslaugos bus labai individualizuotos ir naudos jūsų duomenis, kad galėtų siūlyti konkretų rekomendacijas ir paslaugas.

Tai reiškia, kad bankininkystė prisitaikys prie jūsų poreikių, padarant kiekvieną sąveiką labiau aktualią.

IoT integracija

Įsivaizduokite mokėjimus atlikti ar valdyti savo finansus per išmaniuosius įrenginius. Integravus IoT su bankininkyste ir kriptografiniais piniginėmis, finansų valdymas taps kasdienine jūsų rutina, pasiekiamas iš bet kurio prijungto įrenginio.

Bankų Procesų Skaitmenizavimas

Bankininkystė tampa visiškai skaitmenine, optimizuojant procesus, tokius kaip prisijungimas ir dokumentų patvirtinimas.

Kriptovaliutų piniginės taip pat pagerins vartotojų patirtį, padarydamos pavedimus sklandesnius ir lengviau prieinamus.

Skaitmeninių bankų tendencijos 2023-2024

Skaitmeninis bankų sektorius sparčiai evoliucionuoja, su dirbtinio intelekto pagrindu veikiančiomis finansinėmis asistentėmis, padidinto realybės mobiliosiomis programėlėmis ir autonominiais transporto priemonės nustatant naujus standartus. 

Ši revoliucija transformuoja, kaip klientai tvarko savo finansus, pabrėždama būtinybę, kad bankai nuolat inovuotų. 

Sėkmė skaitmeniniame bankininkystės sektoriuje dabar priklauso nuo technologijos panaudojimo, kad būtų patenkintos klientų reikalavimas dėl saugumo, turtų valdymo ir privatumo internete ir mobiliuose platformose.

APIs

Šiuolaikinio skaitmeninio bankininkystės pagrindas, API leidžia banko paslaugas neįjungiantis integruoti su trečiųjų šalių programomis, gerinant paslaugų teikimą ir klientų patirtį.

Jie yra esminiai bankams, kurie siekia kurti ir dalyvauti skaitmeninėse ekosistemose.

Debesų kompiuterija

Siekdamos išlikti konkurencingos prieš finansų technologijų įmones ir kitus technologijų gigantus, bankai įdiegia debesų kompiuteriją.

Ši technologija siūlo išplečiamus išteklius ir duomenų saugojimo sprendimus, leidžiančius bankams inovuoti ir greitai prisitaikyti.

Pagrindiniai debesų paslaugų tiekėjai, tokie kaip „Microsoft Azure“ ir „Google Cloud Platform“, yra svarbūs partneriai šiame transformacijos procese.

Daiktų internetas (IoT)

IoT technologija asmeniškai prisitaiko prie banko patirties per realaus laiko duomenų analizę

Ji palaiko bekontakčius pavedimus ir įdiegia naujas saugumo priemones, pvz., biometrinį autentifikavimą, pagerindama klientų patogumą ir saugumą.

Duomenų Analizė Didelių Duomenų Kontekste

Bankai yra duomenimis turinčios organizacijos, kurios gali įgyti konkurencinį pranašumą analizuodamos klientų duomenis.

Asmeniniai bankininkystės paslaugų yra ateitis, o didelių duomenų analizė yra įrankis, kuris padės bankams tai pasiekti.

Analizuojant sandorius, interneto veiklą ir klientų sąveiką galima gauti įžvalgų, kurios galėtų lemti pritaikytas finansines sprendimus.

Išvados

Pasinerkite į bankų ateities pasaulį su entuziazmu! Skaitmeninės technologijos pakeis klientų aptarnavimą ir paramą šiandieniniams verslams.

Ryškesnės bankų ateities kelias slepiasi inovacijose ir skaitmeninių pokyčių priėmime.

Nori būti žingsniu priekyje, bankai turi laikytis esamų tendencijų, padarydami paslaugas prieinamesnes ir patogesnes. Šis įsipareigojimas pagerins bankininkystę visiems.

Skaityti kitomis kalbomis