Kodėl prekiauti akcijomis? Atskleidžiame finansinį poveikį

Akcinės vertybinės popieriai derina didelius rizikus su galimybe gauti didelius atlygius, traukdami investuotojus į šį dinaminį finansų rinkos segmentą.

Ši diskusija, “Kodėl Akciniai Vertybiniai Popieriai? Finansinių Poveikio Išskleidimas,” siekia išnagrinėti akcinio kapitalo prekybos priėjimą ir poveikį.

ADVERTISEMENT

Mes nagrinėsime, kodėl investuotojai renkasi akcijų rinkas ir jų finansinius rezultatus, suvesti pagrindinius rizikos ir atlygio punktus.

Kas Yra Akcijos?

Akcijos yra dalys įmonės nuosavybėje. Kai perkate akcijas, jūs perkate dalį įmonės.

Tai skiriasi nuo obligacijų, kuriose pinigus paskolinate įmonei.

ADVERTISEMENT

Kodėl investuoti į akcijas?

Investuotojai renkasi akcijas dėl galimybės gauti didelį pelną. Jūsų „akcijų ekspozicija“ matuoja, kiek rizikos perimsite, turėdami akcijų portfelyje. 

Aukšta akcijų ekspozicija reiškia didesnę riziką prarasti pinigus, jei akcijų vertė krinta.

Akcijų Nuosavybė ir Amžius

Jauni investuotojai dažnai renkasi akcijas dėl jų augimo galimybių, prisiimdami didesnes rizikas siekiant geresnių grąžų galimybės. 

ADVERTISEMENT

Artėjant pensijai, mažinant akcijų nuosavybę persikėlus į obligacijas galima sumažinti riziką, saugant savo investicijas.

Kokie yra rizikos veiksniai investuojant į akcijas?

Investavimas į akcijas turi savo rizikų dalį. Štai ką turite stebėti:

 • Rinkos nestabilumas: Akcijų rinka žinoma dėl svyravimų. Šie svyravimai gali ženkliai paveikti jūsų investicijas. Jei esate įdėję visus savo pinigus į akcijas, esate didesnėje rizikoje prarasti juos, ypač jei rinka nukreips į leidimo.
 • Volatilumas: Tai didelė problema. Akcijų rinka yra nestabili, tai reiškia, kad gali greitai kisti nuo aukštumų iki žemumų. Tai padaro ją rizikingą, ypač jei dedate visus kiaušinius į vieną krepšį.
 • Palūkanų normos: Palūkanų normų pokyčiai gali paveikti akcijų kainas. Aukštesnės palūkanų normos reiškia, kad įmonės privalo mokėti daugiau už skolas, kas gali lemti jų akcijų kainų mažėjimą. Kita vertus, mažesnės palūkanų normos gali sustiprinti akcijų kainas.
 • Likvidumo problemos: Kartais akcijų pardavimas gali būti ne taip lengvas, kaip galėtumėte manyti. Jei yra maža likvidumas, gali būti sunku parduoti savo akcijas be nuostolių, ypač jei bandote greitai atsiimti savo investiciją dėl geresnių galimybių.

Kodėl investuoti į akcijas? Finansinis pranašumas paaiškintas

Investavimas į akcijas atveria duris į kelis finansinius pranašumus. Čia rasite kaip:

 • Tiesioginiai uždarbiai: Kai imsitės akcijų, siekiate uždirbti pinigų aktyviai prekiaudami. Tai reiškia vertingų akcijų pasirinkimą, išmanų investicinio portfelio valdymą ir sprendimus pagrįstus solidžia analize. Tai susiję su protingais pasirinkimais ir laiku atliktais veiksmais.
 • Diversifikacija ir augimas: Išskaidę savo investicijas į įvairias akcijas, mažinate riziką. Ši strategija ne tik apsaugo jūsų nuo rinkos volatilumo, bet ir padaro jūsų padėtį palankesnę aukštesniems grąžos lygiams. Įvairūs aktyvai akcijose reiškia daugiau galimybių užsidirbti pinigų net neapibrėžtai rinkai.
 • Greitas grąžinimas: Akcijos siūlo unikalų pranašumą – greitų pelnų galimybę. Investavimas į įmonę, kuriai tiki, gali greitai atnešti reikšmingų grąžos, padidinant jūsų pajamas veiksmingai.

Akcinės investicijos privalumai

Akcinės investicijos išsiskiria keletos priežasčių. Jos nėra tiesiog kita galimybė; tai kelias į reikšmingus finansinius pranašumus:

 • Aukštas premijų potencialas: Panaudoję nedidelę pradinę investiciją, galite pasinaudoti reikšmingu ateities turtu, jei įmonės, į kurias investuojate, klestės.
 • Dividendų pajamos: Be vertės augimo, kai kurios akcijos moka dividendus. Tai reiškia, kad uždirbate dalį įmonės pelnų, užtikrinantį pastovų pajamų srautą.
 • Portfelio diversifikavimas: Per akcijas galite įvairinti įvairias pramonės šakas ir sektorius, mažinant riziką. Tokius kaip investicinius fondus, ETF’us ir indeksinius fondus lengva ir paprasta naudotis.
 • Prieinamumas: Akcijų rinka yra labai prieinama. Nepriklausomai nuo to, ar perkate akcijas tiesiogiai, investicinius fondus ar kitas priemones, palengvėja keliai patekti į žaidimą, atveriant finansinių galimybių pasaulį.

Trumpai tariant, akcijos yra galingas įrankis turtui kurti, siūlantis tiesioginį uždarbį, diversifikacijos pranašumus ir galimybę greitiems, reikšmingiems grąžinimams.

Prieinamumas ir įvairūs pranašumai verčia akcines investicijas tapti svarbia investuotojo, kuris moka siekti pelno, strategijos dalimi.

Akcinės Vertė Didėja

Kai perkate akcijas, jų vertė gali padidėti, tai reiškia, kad jos gali būti vertesnės nei jūsų pirkimo kaina. 

Šis vertės didėjimas padidina jūsų investicijos vertę.

Išmokos Prieda Prie Pajamų Didina Grąžą

Įmonės gali mokėti dividendus savo akcininkams iš pelnų. Šie mokėjimai, nors ir ne garantuoti, gali jums ženkliai padėti.

Jūs turite galimybę reinvestuoti šiuos dividendus arba naudoti juos kaip pajamas, pridedant lankstų privalumą turint akcijas.

Supratimas apie pirmenybines akcijas

Jei jums priklauso pirmenybinės akcijos, jūs esate specialioje kategorijoje. Jūs turite pirmenybę prieš paprastų akcininkų dėl pajamų ir turtų, dažnai gaunate reguliarius dividendus fiksuota norma.

Tačiau jūsų dividendų suma neauga su įmonės pelnais, nes paprastai ji yra fiksuota.

Teisingumas iš darbo

Būti pasiūlytam dalis įmonės kapitalo darbe reiškia gauti dalį įmonės nuosavybės, nedelsiant arba po tam tikro laikotarpio (vestavimo). 

Kartais tai yra tiesioginė nuosavybės dalis, arba tai gali būti galimybė nupirkti akcijas už palankią kainą. 

Ši dalis gali būti vertinga jūsų kompensacijos dalis, siūlanti dalį jūsų įmonės sėkmės.

Kokios yra investavimo į akcijas naudos?

Išskaidykime tai. Investavimas į akcijas reiškia, kad ieškote didesnio pelno ir sutinkate su su tuo susijusiu rizikavimu.

Štai ką turite žinoti:

 • Nuosavybė ir kontrolė: Perkant akcijas, dabar esate dalinis įmonės savininkas. Jūs gaunate dalį pelno ir turite savo nuomonę dėl svarbių sprendimų.
 • Aukštesnis grąža, greičiau: Akcijos gali suteikti jums greitesnę grąžą nei saugūs statymai, pavyzdžiui, banko indėliai. Atlikę išmanius pasirinkimus, galite turėti daug pelno, ypač kai rinkos atsigauna po Covid-19.
 • Dividendai: Mastykite apie dividendus kaip apdovanojimą už jūsų investicijų didėjimą. Papildomos piniginės jūsų kišenėje.
 • Ribota atsakomybė: Jei viskas eina blogai, prarasite tik tai, ką investavote. Nieko daugiau.
 • Lengva pirkti ir parduoti: Akcijos yra likvidžios. Galite lengvai įeiti ir išeiti, dėka judrių Indijos vertybinių popierių biržų.
 • Kovoti su infliacija: Akcijos padeda jums uždirbti pinigų greičiau nei infliacija, padedant jums ilgainiui kurti turtą. Tai išbandyta nuolat veikianti strategija.
 • SEBI pasirūpins jūsų saugumu: Indijos vertybinių popierių ir biržų komisija (SEBI) užtikrina, kad jūsų investuotojo teisės būtų apsaugotos, atitolinant blogus veikėjus.
 • Teisės ir bonusiniai akcijos: Įmonės gali pasiūlyti jums daugiau akcijų su nuolaida (teisės akcijos) arba nemokamai (bonusiniai akcijos), kad išlaikytumėte arba investuotumėte daugiau.
 • Pradėkite mažais žingsniais: Norint pradėti, nereikia didelės pinigų sumos. Net maža investicija į akcijas gali augti laikui bėgant.
 • Mokesčių nauda: Akcijų investicijos ateina su mokesčių lengvatomis. Iki 1 lakh Rs pajamų iš kapitalo prieaugio gali būti nemokamos mokesčių požiūriu ir mokesčiai bus mažesni lyginant su kitomis investicijomis.
 • Paprastas procesas: Įsitraukti į akcijas yra paprasta, su brokeriais ir internetinėmis platformomis, paruoštomis padėti.
 • Paskolos užstatas: Jūsų akcijų investicija gali užtikrinti jums paskolas, iki 50% jos vertės.
 • Diverfikacija: Išskleiskite savo riziką sumaišę savo investicijas. Akcijos gali pridėti aštrų verdiką ir didelį pelną jūsų portfelyje.

Kas tinkamas akcijų investicijoms?

Akcijų investicijos nėra vienos iš visų tinkančios pasirinkimo galimybės. Viso savo pinigų įdėti į akcijas? Bloga mintis.

Atsižvelkite į savo amžių, rizikos komfortą, tikėtinus grąžos rodiklius ir kiek ilgai planuojate investuoti. Šie veiksniai nulems jūsų akcijų investicijų dalį.

Jūsų investicijų pasidalijimas tarp skirtingų turto rūšių, akcijų ir akcijų fondų yra būtinas rizikos valdymui.

Klausykite tik patikimų finansinių patarėjų patarimų!

Galiausias žodis

Akcijos ir akcijų fondai gali būti pelningi, siūlantys galimybę gauti tvirtus grąžos rezultatus. Pagrindinis dalykas? Investuoti remiantis duomenimis, o ne jausmais.

Tikslas yra mažinti riziką, tuo pačiu pasiekiant grąžos tikslus laikui bėgant.

Skaityti kitomis kalbomis