Tarptautinės prekybos finansavimo pagrindai: Ką reikia žinoti

Nesvarbu jūsų verslo dydis, plėsti eksportą visada didžiulis prioritetas, siekiant būti aukščiausioje pirkėjų sąrašų pasaulyje.

Įtraukite prekybos finansavimą, kuris pakeis žaidimo taisykles, leis lengviau orientuotis tarptautinėje verslo erdvėje.

ADVERTISEMENT

Kas iš tikrųjų yra prekybos finansavimas ir kaip jis naudingas tiek importuotojams, tiek eksportuotojams? Laikas pažvelgti į esminius dalykus.

Kas Yra Tarptautinė Prekybos Finansavimas?

Tarptautinis prekybos finansavimas yra finansinis tepalo, kuris užtikrina sklandų pinigų srautą tarptautinėse sandoryse, apimančiose pirkimą ir pardavimą per sienas.

 • Įrankiai: Bankai ir finansinės organizacijos teikia įrankius, tokius kaip kredito laiškai ir banko garantijos. Šie įrankiai yra finansiniai saugikliai, užtikrinantys, kad pardavėjai ir pirkėjai gali atlikti sandorius su pasitikėjimu ir mažindami nepaymento ar finansinių nestabdumų riziką.
 • Vaidmuo: Prekybos finansai veikia tarsi tarpininkas tarp importuotojų ir eksportuotojų, šalinantys finansinius trūkumus. Palengvinantys svarbias veiklas, tokias kaip kredito išdavimas ir rizikos valdymas, užtikrina, kad pasaulio prekybos ratai sukasi be jokių problemų.
 • Poveikis: Tai finansinis tarptautinės prekybos šveicarų peilis, leidžiantis verslams naršyti per globalių rinkų sudėtingumą. Toks įrenginys ne tik užtikrina, kad sandoriai būtų sklandūs, bet ir palaiko atviras ir prieinamas tarptautinių prekybos kanalus.

Kas yra kas tarptautinėje prekybos finansavimo srityje

Tarptautinio prekybos finansavimo pasaulyje tai kaip šventė, kurioje kiekvienas turi savo vaidmenį. Štai sudėtis:

ADVERTISEMENT

Importuotojai

Šie žmonės pastebi kažką įdomaus užsienyje ir sako: ‘Aš noriu to savo šalyje‘.’ Jie tvarko visas smulkmenas, nuo užsakymo iki apmokėjimo ir užtikrina, kad prekės saugiai atsistotų namų kieme.

Eksportuotojai

Kita žetonas. Jie turi prekes ir ieško pirkėjų už savo sienų. Kai randa juos, jie išsiunčia savo produktus ir laukia, kol pradės tekuoti pinigai.

Krovinininkai

Galvokite apie juos kaip apie laivybos renginių planuotojus.

ADVERTISEMENT

Jie yra logistikos meistrai, užtikrinantys, kad jūsų prekės keliautų nuo taško A iki B be jokių problemų, ir tvarkytų visą dokumentaciją bei rūpindamiesi tokiomis galvos skausus keldančiomis detalėmis kaip muitinė ir draudimas.

Bankai

Finansininkai, kurie palaiko prekybos ratų greitį.

Jie ne tik yra čia, kad pajudintų pinigus; jie pasiūlo akredityvus ir paskolas, kad importuotojai galėtų pirkti, o eksportuotojai būtų apmokami.

Draudimo kompanijos

Saugos tinklas. Jos įsikiša, kad apsaugotų pardavėjus nuo pirkėjų, kurie negali arba nenori sumokėti.

Be to, jos ten, kad padengtų bet kokius nelaimingus atsitikimus kelionėje, užtikrindamos, jog prarastas ar pažeistas siuntinys niekam nepakenktų.

Tiekėjai

Nors verslams dideliems ir mažiems, keliaujant globalios prekybos jūromis, svarbu tvarkyti savo finansus.

Štai kas: Jūs neieškote pagalbos tik iš bankų.

Visas spektras finansinių dalyvių yra pasiruošę remti jūsų tarptautinius verslus su paslaugų mišiniu, kuris palaiko jūsų veiklą veiksmingai.

Finansiniai įstaigos

Galvokite apie juos kaip savo pagrindinius vadovus finansų srityje. Jie turi visą rinkinį – investicijas, garantijas, paskolas, tai, kam tik norite.

Ir jie ne tik plėšo pinigus; jie turi licenciją skatinti jūsų sandorius su lėšomis, kurias jums reikia, kad apsukamos ratai toliau sukasi.

Finansiniai tarpininkai

Šie vyrai yra jungiamieji.

Jie jus sujungia su finansinėmis sprendimais, kurie tinka kaip tik, nuo užsisakant geriausią draudimą iki ieškant specializuotų finansinių paslaugų, atitinkančių jūsų verslo poreikius.

Tradiciškos komercinės bankininkystės įstaigos

Dydžio čia nesvarbu, ar jos yra jūsų kaimynystėje, ar išsidėsčiusios po visus žemynus. 

Pavyzdžiui, Emerio Banque teikia prekybos finansavimo paslaugas, pritaikytas globaliam lygmeniui, prieinamas įmonėms visame pasaulyje.

Vartotojai

Nykstant į tarptautinės prekybos finansų pasaulį, jūs esate dideliame tvenkinyje.

Čia ne tik dideliems žuvims; tai skirta visiems, kurie nori išplėsti savo veiklą už savo šalies ribų.

Arba veda produktus, siunčia juos, juos kuria, parduoda ar gamina, jūsų vardas yra įrašytas į šį finansinį pyragą:

 • Importuotojas: Atvedate pasaulį į savo namus, importuodami prekes į savo tėvynę.
 • Eksportuotojas: Esate pasaulinis pardavėjas, siunčiantis savo produktus į tolimesnes vietas.
 • Gamintojas: Nuo žaliavų iki paruoštos produkcijos, kurią naudoja visas pasaulis, jūs gaminate prekes.
 • Prekiautojas: Žaidžiate rinkoje, perkate ir parduodate per ribas.
 • Produktoriai: Esate viso to pradžioje, gamindami prekes, kurios kuruoja pasaulinę prekybą.

Kaip tai veikia?

Tarptautinės prekybos pasaulyje bankai ir finansų įstaigos yra tarpininkai.

Bankai ir finansų įstaigos užtikrina sklandžius sandorius tarp importuotojų ir eksportuotojų, garantuoja mokėjimus ir siūlo lankstumą.

Jų įrankiai – Akreditivai, banko garantijos, paskolos, forfeitas, eksportinė kredito ir faktoringas – padaro pasaulinę prekybą paprastesnę ir saugesnę.

Prekybos finansavimo įrankių rūšys:

 • Akreditivas: Tai lyg banko skolažadėra. Jei pirkėjas negali sumokėti, bankas padės. Tai patikimas atsarginis planas, užtikrinantis, kad pardavėjai gautų savo pinigus laiku.
 • Banko garantija: Tai kitas saugos tinklas. Jei viena iš šalių negali laikytis sutarties sąlygų, bankas įsijauna ir garantuoja, kad sutarčių sąlygos bus įvykdytos.
 • Faktoringas: Įsivaizduokite savo neapmokėtas sąskaitas parduodamas už momentinę grynąją pinigų sumą. Tai faktoringas. Tai greitas būdas bendrovėms padidinti savo pinigų srautą.
 • Eksportinė kredito: Tai finansinis pagyrimas eksportuotojams, padedantis jiems palaikyti savo veiklą, kol laukiama mokėjimų.
 • Forfeitas: Čia eksportuotojai gali parduoti savo mokėjimo reikalavimus su nuolaida už grynuosius pinigus, perleisdami rinkimo vargus kažkam kitam.
 • Draudimas: Tai viskas apie dvasinį ramybę, apima rizikos, kad negausite atlyginto ar gaminiai pažeis po kelio.

Kaip tai naudinga jūsų verslui

Prekybos finansų įrankiai yra nepripažįstami herojai verslams, siekiantiems tarptautinės sėkmės. Jie skirti rizikų mažinimui. 

Eksportuotojams, nerimą keliantys problemos su susimokėjimu, šie įrankiai gali garantuoti pinigų srautą. 

Importuotojai gali užtikrinti reikalingus prekes be išankstinio mokėjimo. Tai abiem pusėms naudinga, užtikrinant, kad susitarimai nepasibaigtų dėl pasitikėjimo problemų ar pinigų stygiaus.

Tarptautinės prekybos finansavimo privalumai

Žemiau pateikiami keli tarptautinio prekybos finansavimo privalumai: